логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

З кожним роком все більше батьків хочуть бачити своїх дітей студентами міжнародних шкіл-пансіонів у Швейцарії. Це пояснюється декількома причинами: по-перше, високим рівнем життя та фінансовими ресурсами цієї країни; по-друге, великим вибором навчальних програм трьома мовами: англійською, німецькою і французькою; по-третє, професіоналізмом викладачів та фахівців, які працюють у школах Швейцарії. Але з чим ще можна зіткнутися під час такого відповідального кроку, який визначає майбутнє дитини?

Швейцарія складається з 26 кантонів, які знаходяться в різних мовних регіонах і відрізняються особливим культурним колоритом. Кожен кантон має свою незалежну шкільну систему, тому так важливо підібрати не тільки школу, але й регіон, у якому навчатиметься дитина. Для цього не достатньо просто орієнтуватися в географії, необхідно розглянути всі тонкощі тієї чи тієї системи шкільної освіти в різних регіонах.

международная частная школа в ШвейцарииНайчастіше, школи-пансіони пропонують навчання за англомовними програмами - IGCSE, A-levels, International Baccalaureate (IB) або Advanced Placement. Школи Женеви та інших міст франкомовного регіону проводять програми французькою мовою - French Baccalaureat, Swiss Federal Maturite або Bilingual Swiss Federal Maturite. Зустрічаються навіть школи, які дають можливість обирати серед 5 систем освіти: британської, американської, італійської, німецької та швейцарської. Тому, здобуваючи середню освіту в Швейцарії, діти можуть продовжити навчання практично в будь-якій точці світу. Тим і унікальна Швейцарія, що пропонує такий колосальний вибір програм, але у відповідь вимагає дуже серйозно і зважено розглядати це питання.

Якщо студент погано володіє мовою, у Швейцарських школах не існує мовного бар'єру: десятки мовних курсів і підготовчих програм, а також специфіка роботи з іноземними студентами сприяють швидкому оволодінню мовою. Крім того, середню освіту у Швейцарії часто характеризують як не надто вимогливу. На це є свої причини. У Швейцарських школах діти отримують всебічний розвиток, їх залучають до участі в різних соціальних проектах і студентських організаціях, а також їм пропонуються безліч факультативних занять. Тож, у студента є можливість займатися тим, що йому подобається.

Швейцарській освіті іноді дорікають у тому, що вона не має достатньо потужних традицій. Насправді, історія появи швейцарських шкіл-пансіонів відноситься до 19 століття. Але школи Швейцарії, насамперед, приваблюють молодь сучасними кампусами з широкою інфраструктурою, технічним обладнанням і комунікацією.

студенты швейцарской школы-пансионаУ зв'язку з багатонаціональним складом учнів, відкритим залишається питання про перенасиченість однієї мовної групи студентів у межах школи. Це дуже важливий момент, про який необхідно дізнаватися заздалегідь. Для того, аби уникнути цієї проблеми, деякі престижні школи обмежили число студентів з однієї країни або країн-сусідів до 10%.

Перевантаження шкіл – ще одне підтвердження популярності швейцарської освіти. Незвачаючи на високу вартість навчання, багато шкіл або не мають вільних місць, або ж здійснюють прийом документів та набір студентів задовго до термінів навчання, що не завжди можливо вчасно простежити самостійно. Особливо якщо обирати навчання в невеликих приватних школах Швейцарії.

Здивує не тільки величезний наплив іноземних студентів, а й вік кандидатів: батьки не бояться віддавати дітей навіть з 4-х річного віку, водночас, як більшість приватних шкіл пропонують програми з проживанням для студентів від 10 років. Така особливість пояснюється тим, що Швейцарія визнана однією з найбезпечніших країн у всьому світі з низьким рівнем злочинності. У зв'язку з цим, там працює безліч приватних підготовчих шкіл та дитячих садків, які відрізняються невеликою кількістю учнів і особливим підходом до навчання найменших студентів.

Навчання у Швейцарії також може стати першим кроком до отримання швейцарського свідоцтва на проживання: згідно з законодавством, іноземні громадяни до 22 років, які провчилися в країні 5 років і більше, мають право подаватися на документ.

Оцінка: 
Середнє: 5 (6 голосів)

Поділитися: