логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

Усі батьки хочуть дати своїй дитині можливість отримати добру освіту.

Досить часто вибір робиться на користь здобуття вищої освіти за кордоном. Як гарантувати собі вступ до рейтингового університету за кордоном? Здобути середню освіту в обраній країні та отримати місцевий атестат. Такий документ буде знайомий і зрозумілий для приймальних комісій ВНЗ, а також чітко дасть їм зрозуміти, що абітурієнт має всю необхідну базу знань для продовження навчання у вищому навчальному закладі.

Однак багато батьків не готові відпускати свою "ще недозрілу" дитину до іншої країни, як мінімум до повноліття. Вони вважають за краще, щоб дитина закінчила школу на батьківщині. Це не тільки дасть можливість не упустити важливу виховну ланку (підлітковий вік один з найважчих і піддатливих на різні спокуси), але і заощадить гроші на навчанні в школах-пансіонах. Школи закритого типу зазвичай мають вищийпрайс на свої послуги, оскільки передбачають не тільки навчання, а й проживання під постійним контролем викладацької та опікунської команди.

В якості такої освіти сумніватися не доводитися, проте дозволити її собі може не кожен. Та й багато дітей не мають достатньої мотивації, щоб впоратися з усіма труднощами, які очікують їх при отриманні середньої освіти за кордоном.

дівчинка в окулярах за партою і посміхається

Тому більшість сімей вважають за краще спочатку закінчити 11 класів в Україні, а потім пробувати свої сили у вступі до закордонного університету, через програму University Pathway або Foundation.

Правда, при цьому багато хто забуває, що системи середньої освіти України і світу мають ряд суттєвих відмінностей навіть в наборі предметів, через що «прямий» вступ до університету за кордоном стає практично неможливим.

Але це зовсім не означає, що навчання за кордоном після 11 класу для абітурієнта з українським випускним документом неможливе. Для таких студентів є багато підготовчих програм з окремими особливостями для кожної конкретної країни. При цьому важливо розуміти, що короткі підготовчі програми не дають можливості подавати документи до найбільш рейтингових університетів. Навчальні заклади вищого рангу приймають на навчання тільки абітурієнтів, які успішно закінчили престижні середні школи та встигли показати себе в кращому світлі.

Особливості підготовчих програм в різних країнах

Великобританія та Ірландія

Студенти йдуть до університету

Вступити безпосередньо до університету Великобританії або Ірландії студенти з українським атестатом не зможуть. Причина в істотній академічній різниці. Британські школярі здобувають середню освіту протягом 13 років, з яких 2 останніх присвячені поглибленому вивченню предметів, пов'язаних з майбутньою спеціалізацією в університеті. Після такої підготовки студентам, які бажають отримати ступінь бакалавра, досить провчитися в університеті всього три роки. Якщо ж є бажання закінчити магістратуру, то на це варто виділити ще один рік.

Для закриття академічної різниці абітурієнтам з українським атестатом необхідно на місці пройти підготовчу програму за обраною спеціальністю. Програма доуніверситетської підготовки в Великобританії та Ірландії називається Foundation і триває один рік. Вона може проводитися на базі університетів або міжнародних шкіл і коледжів, а успішне закінчення дозволяє продовжити навчання в цьому ж виші або інших університетах, які акредитували цю програму.

В процесі навчання студенти підвищують свій рівень англійської мови, вчаться “вчитися” (на жаль, багато хто виявляються не готовими до зарубіжних систем і методик викладання), а також поглиблено вивчають кілька предметів за фахом. Усе це допомагає адаптуватися до життя за кордоном й успішно продовжити свій академічний шлях у вищому навчальному закладі.

США і Канада

Студенти відпочивають у дворі університету

Якщо у Великобританії на підготовку до навчання в університеті необхідно виділити додатковий рік, то в США ви цей рік не втрачаєте. Програма доуніверситетської підготовки тут інтегрована до системи вищої освіти. Міжнародні студенти стають повноцінними першокурсниками й зобов'язуються здати певну кількість кредитів за обраною спеціальністю. При цьому як додаткові предмети вони вибирають мовні курси і підготовку до IELTS чи TOEFL. Таким чином, вони одночасно засвоюють обрану спеціальність й отримують навички, необхідні для навчання на наступних курсах університету.

Така комбінована програма триває від 1 до 3 семестрів (залежно від рівня знань студента під час вступу). Після цього навчання продовжується у звичайному режимі на рівних правах з іншими студентами.

При цьому деякі середні школи США і Канади пропонують однорічну програму Pathway, де міжнародні студенти з атестатами з рідної країни вивчають кілька предметів з програми 11-12 класів американської / канадської школи. В результаті вони отримують диплом, який зрівнює їх академічну підготовку з випускниками американських / канадських шкіл. Такий документ дозволяє вступати до дуже рейтингових університетів Північної Америки.

Якщо ж ви націлені на вступ до вищих навчальних закладів Канади, то зверніть увагу, що найбільш рейтингові університети цієї країни пропонують свою програму підготовки. Розрахована вона на рік і передбачає поглиблене вивчення предметів за спеціалізацією. Вступити на такі програми складно, сюди відбираються абітурієнти з кращого успішністю і вільною англійською.

Крім того в Канаді випускникам зарубіжних шкіл, які хочуть вступити до університетських коледжей, пропонують пройти підготовчу програму тривалістю від 8 тижнів (залежить від початкового рівня англійської). Тут можна підтягнути знання англійської для подальшого академічного навчання й отримати навички потрібні для навчання в університетах Канади.

Європа

Три дівчинки і хлопчик з книгами йдуть та сміються

У Європі також є свої нюанси. Наприклад, для вступу до державного університету в Німеччині необхідно закінчити Штудіенколлег, який і є підготовчим відділенням обраного університету. Окрім того, при вступі від студента в першу чергу потрібні високий рівень знань з математики та німецької мови. До вступу в Штудіенколлег можна підготуватися у мовних центрах, які пропонують відповідні програми. Вони не тільки допоможуть підтягнути знання до необхідного рівня, але і нададуть консультацію по документам і вступному процесу.

У Франції та Швейцарії при деяких університетах також є свого роду підготовчі програми. Вони, як правило, проводяться на базі приватних університетів і готують до здобуття вищої освіти в цьому ж навчальному закладі. Такі програми рекомендовані студентам, яким потрібно «підтягнути» мовні та академічні знання.

Окремо в ракурсі здобуття вищої освіти в Європі варто виділити Нідерланди. У цій країні вступ на пряму можливий, але далеко не до всіх університетів. Для подачі документів до вищих навчальних закладів, які не дозволяють прямого вступу, потрібно пройти програми підготовки, подібні до тих, які пропонуються у Великобританії.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Поділитися: