логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

Середня освіта в Ірландії

Замислюючись про середню освіту для своєї дитини в країнах Європи, кожні батьки постають перед серйозним вибором. Яка країна підійде дитині найкраще? У якій країні освіта дасть можливість повністю реалізувати себе в житті? Яка країна надає якісну освіту за розумну плату? Ви будете здивовані, але відповідь на всі ці питання одна – Ірландія. І зараз ми розповімо вам чому.

Давайте розглянемо шкільну систему освіти в цілому, щоб чітко зрозуміти, як працює середня освіта в Ірландії. Всі діти в Ірландії зобов'язані отримати середню освіту до сімнадцяти років. Вони йдуть у перший клас в 6 років. У початковій школі вчаться до 11 років, а предмети, які вивчаються на цьому етапі - мови та математика - загалом спрямовані на всебічний розвиток дитини, що дуже важливо в цьому віці. Після закінчення початкової школи, діти переходять в середню, в якій вже більш спеціалізовано вивчають різні предмети. Цей період цікавий тим, що він розділений на три періоди – молодший цикл, перехідний рік, і старший цикл. По закінченню молодшого циклу, в 14-16 років, діти обов'язково складають іспити з усіх предметів, щоб отримати свій перший сертифікат про освіту – Junior Certificate.

Між старшим і молодшим циклом, у школах існує так званий «перехідний рік». Його головне завдання - підготувати учнів до фінального етапу навчання у середній школі, до старшого циклу. Програма цього курсу навчання часто спеціалізується на таких неакадемічних предметах, як надання першої допомоги, водіння, набір тексту, і так далі. Також, діти активно займаються спортом, щоб розвинутися фізично.

Студенты школы-пансиона в Ирландии

Найвідповідальніший період починається з переходом дитини на етап старшого циклу в 16-18 або, якщо був пропущений перехідний рік, в 15-17 років. Цей етап є фінальним у навчанні в школах Ірландії. По його закінченню всі учні зобов'язані скласти іспити, щоб отримати другий сертифікат в їхньому житті – Leaving Certificate. Він засвідчує отримання закінченої середньої освіти та є своєрідним квитком до університету. Під час навчання дитина вибирає до 8 предметів, які можна поділити на бізнес, мовну, наукову, прикладну й соціальну групи. Що цікаво, отримавши такий сертифікат в Ірландії, учень не обмежуються лише ірландськими університетами, адже він визнається багатьма країнами світу, зокрема США, Канадою, і деякими країнами Європи. Варто зазначити, що, аби дитина успішно адаптувалася до школи та життя в Ірландії, найкраще почати навчання з перехідного року.

Тепер, коли ми розглянули весь шлях, який  школяр проходить в Ірландії, варто розповісти про те, де ж саме він проходить усі ці етапи. Навчатися діти можуть у державних або приватних школах, причому для ірландців вони є безкоштовними, а от батькам іноземних учнів доведеться заплатити. Але, необхідно зазначити, що вартість навчання в Ірландії менша, ніж у сусідній Британії, хоча рівнем шкіл та освіти вони не відрізняються. Можливість отримати Leaving Certificate надають державні і приватні школи Ірландії, проте останні мають низку незаперечних переваг для дітей з-за кордону.

Насамперед, серед приватних шкіл є як школи-пансіони, так і денні школи. Всі школи-пансіони мають свою власну закриту територію, на якій, крім власне будівлі школи та резиденцій для дітей, розташовується й інша інфраструктура, яка сприяє всебічному розвитку дітей. Наприклад, басейни, тенісні корти, футбольні поля, де учні можуть брати участь у спортивних секціях. Також не рідкістю є театри й арт-студії, де юні художники можуть творити у вільний від навчання час. Діти з інших країн постійно живуть на території школи, а отже завжди нагодовані, в безпеці й під наглядом. Один рік навчання в такій школі-пансіоні коштуватиме від 25000 EUR. Також можна вчитися і в звичайній денний приватній школі, однак при цьому дитина буде жити в родині та перебувати в школі тільки під час занять. Денні школи мають меншу вартість – від 17000 EUR на рік – і знайти місце для дитини там простіше, ніж у школі-пансіоні.

Обучение в международных школах в ИрландииНе варто також забувати, що ірландські школи допомагають дітям відчути смак освіти в Ірландії. Під час навчання за цілорічними академічними програмами діти мають можливість навчатися нарівні зі звичайними школярами, подивитися на умови життя, і країну загалом. Тобто ваша дитина зможе сама безпосередньо зсередини поглянути, наприклад, що таке середні школи в Дубліні і наскільки там комфортно вчитися.

Ірландський стиль життя, природа, гостинні ірландські люди і школи Ірландії не залишать вас байдужими. А вигідне поєднання ціни та якості освіти – це незаперечна перевага.

 
Оцінка: 
Голоси відсутні

Поділитися: