логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

Середня освіта в Португалії

Мова навчання

студенты частной международной школы в Португалии

Португалію не часто можна знайти в переліку тих країн, де найбільш поширене отримання середньої освіти іноземними студентами. Розглядаючи карту Європи, батьки звертають свою увагу на більш вимогливу Британію, престижну Швейцарію або перспективну Німеччину. Чи варто йти нетрадиційними шляхами й зупиняти свій вибір на навчанні в Португалії? Пропонуємо вам короткий опис середньої освіти в Португалії, щоб довести, що цю країну незаслужено розглядають в останню чергу.

Португалія, як і будь-яка інша європейська країна, має державні, приватні та міжнародні школи. Для іноземних студентів важливо розуміти специфіку середньої освіти в Португалії, адже отримання диплома португальського зразка також можливе в міжнародних школах. Середня освіта є обов'язковою для школярів і поділяється на 3 етапи: підготовчу школу (3-5 років), базову школу (6-15 років) і старшу школу (15-17 років). Старша школа в Португалії займає 3 роки навчання, з 10 до 12 класу. Вона пропонує навчання, в основному, за двома напрямами: загальна програма, яка орієнтована на подальший вступ у вищі навчальні заклади, та технологічна, яка передбачає підготовку студентів до працевлаштування відразу після школи.

Для іноземних студентів, які бажають навчатися в Португалії, по всій країні поширені приватні міжнародні школи, які за своїм рівнем ні чим не відрізняються від аналогічних навчальних закладів у Європі. Навчання доступне англійською або португальською мовою і завершується іспитами для отримання міжнародного, британського чи португальського диплому. Специфіку таких шкіл у Португалії необхідно розглядати більш докладно.

обучение в частной средней школе в ПортугалииОбираючи школу в Португалії, дуже серйозно поставтеся до регіону й місцевості. Сільські райони та регіони з мало розвиненою економікою часто не мають закріплених стандартів освіти, водночас, найкращі школи розташовані у великих міських центрах або в районах, популярних серед емігрантів. Важливо пам'ятати й про мовне питання. Адже англійською мовою говорять не всі викладачі, тому розглядаючи школи Португалії, потрібно звернути увагу на те, які можливості надає школа для навчання, і яку підтримку надає школа для іноземних студентів. Низка шкіл-пансіонів у Португалії може пропонувати додаткові курси з англійської або португальської мови.

Які навчальні програми можна зустріти в Португалії? Перш все, це загальноприйнята програма середньої освіти - International Baccalaureate (IB Diploma Programme), після якої студент може обирати вищий навчальний заклад у будь-якій точці світу. Вчитися можна також і за англійськими програмами GCSEs і A levels, які відповідають стандартам британської освіти. Під час вступу на перераховані вище програми, потрібно не забувати про те, що кожна школа часто вимагає свій пакет документів, тому до цього процесу потрібно поставитися максимально серйозно.

Міжнародні школи в Португалії орієнтовані на створення насиченого дозвілля для студентів за межами уроків. Португалія відкриває величезні можливості для занять водними видами спорту та відпочинку на березі океану. Навчання в Португалії – це завжди можливість вибратися до узбережжя і прикрасити й без того яскраві будні, проведені в школі-пансіоні.

Тепер про перспективи: отримання диплома про середню освіту в Португалії стає вагомим аргументом для продовження навчання в університетах країни. Університети Португалії не перенасичені російськомовними студентами, відповідають європейським стандартам і підтримують студентську мобільність.

Оцінка: 
Голоси відсутні

Поділитися: