логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

Середня освіта в Чехії. Школи в Чехії

Обов'язкове відвідування школи на території Чехії було введено з 1774 року. Відтоді комплекс систем підготовчої, початкової та середньої шкіл тільки вдосконалюється і йде в ногу з європейськими країнами.

Система освіти в Чехії розділена на чотири категорії – підготовча, базова, вища школи та університет. Перша ступінь – для дітей від 2-х до 5-ти років, де вони готуються до навчання в школі. Друга – для школярів від 6 до 15 років, яка завершує обов'язкову середню освіту в Чехії. Вже у віці 11 років діти разом з батьками вибирають, як їм продовжувати навчання. Найвірніший шлях до університету – це гімназія, куди школярі можуть вступати вже з 6 класу, рідше після 8. Відповідно, до вищої школи відносять гімназії, технічну школу, куди студенти можуть потрапити після закінчення базової школи, консерваторію, навчання в якій триває від 6 до 8 років, професійне училище, яке дає робочу спеціальність. Таким чином, школи в Чехії готують студентів до профільного навчання.

Для іноземних студентів, які планують вступати до університетів Чехії, найбільш правильний шлях – це закінчити чеську гімназію. Такий навчальний заклад приймає студентів після 9 класу школи, а навчання триває 4 роки. Мета гімназії – підготувати студентів до вступу в державні університети. Іноземні студенти, які їдуть навчатися в чеських гімназіях, можуть вибрати навчання серед кількох напрямків: міжнародні відносини, банківська справа, реклама та художня творчість, обчислювальна техніка, економіка. Крім того, гімназія в Чехії є сильною у викладанні іноземних мов.

коллаж выпускники и студенты средней школы в Чехии

Навчальний рік у Чехії починається у вересні та закінчується в кінці червня. У літній період студентам передбачені двомісячні канікули. Школи в Чехії дотримуються системи оцінювання
за п'ятибальною шкалою, де 1 бал – «відмінно», а 5 балів – «незадовільно». Форма навчання для базової школи – лише денна. Навчання у вищій школі може змінюватись – денна, вечірня, заочна, дистанційна або комбінована.

Середня школа в Чехії може навчати дітей за британською програмою A-level. Вибираючи приватну міжнародну школу, студенти навчатимуться англійською мовою та перебуватимуть на закритій території школи-пансіону. Закінчення приватної школи з британським дипломом дозволить дітям вступати у безліч англомовних університетів світу.

Середня освіта в Чехії сьогодні викликає все більше зацікавлення серед іноземних студентів, адже це завчасна підготовка до навчання у вищих навчальних закладах країни. Перебуваючи там, студенти вдосконалюють чеську мову й адаптуються до нової культури та середовища.

Оцінка: 
Голоси відсутні

Поділитися: