логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

Німеччина здавна відома високим рівнем освіти й може похвалитися репутацією країни, в яку прагне потрапити не одне покоління молоді. Розглянемо специфіку середньої освіти в Німеччині, а також розповімо, який тип німецької середньої школи краще за все вибирати іноземним студентам.

Діти у віці 6 років починають навчання в початковій школі. Спочатку йде адаптація дитини, оцінки починають виставляти тільки з третього класу. Цікаво, що оцінки в середніх школах Німеччини мають зворотню залежність: 1 - це «відмінно», 6 - «незадовільно». На останньому році навчання перед дітьми з'являється нелегкий вибір: за якою шкільною програмою продовжити навчання. Існує кілька типів шкіл, в залежності від здібностей дитини та її успішності.

Випускники середньої школи в НімеччиніОсновна школа (Hauptschule) - дає базову освіту. Завдання основних шкіл в Німеччині - підготувати учня до вибору професії, тому значна увага приділяється практиці. Після закінчення видається атестат Hauptschulabschluss, якого достатньо для зарахування в професійне училище в Німеччині.

Реальна школа (Realschule) - дає розширену базову освіту для подальшого навчання за фахом. Це найпоширеніший тип німецької середньої школи. Після закінчення видається атестат Fachoberschulreife, що дозволяє вступити в технікум або професійне училище. Найбільш здібні учні продовжують навчання в гімназії.

Гімназія (Gymnasium) - найпрестижніший тип школи в Німеччині, у якому студентам доведеться вчитися найдовше. 11-ті та 12-ті класи є профорієнтаційними, тобто учні вибирають кілька спеціалізованих дисциплін для себе. Цього достатньо для вступу до технікуму або спецпрофучилище (атестат Fachhochschulreife). Останній рік навчання присвячується підготовці до вступу в університет. Студенти складають іспити для отримання атестата Abitur (Hoshschulreife), який дає право на зарахування без вступних екзаменів. Прийом до університетів здійснюється на підставі середньої оцінки в атестаті.

Студенти німецької школи на заняттяхЗагальноосвітня школа (Gesamtschule) - вміщує особливості всіх перерахованих вище й триває аналогічно з основною і реальною школою - 6 років. Успішне завершення німецької загальноосвітньої школи - шлях до отримання атестатів Hauptschule або Realschule.

Іноземним студентам найкраще розглядати приватні школи та міжнародні школи-пансіони Німеччини. Вони орієнтовані на зарубіжних студентів, тому програму підбирають з урахуванням всіх складнощів, з якими може зіткнутися дитина. Середні школи в Німеччині приймають іноземних учнів з 13 років на програми за німецьким зразком, тому знання німецької мови є обов'язковим. Низка приватних шкіл у Німеччині може запропонувати і навчання за міжнародною англомовною програмою International Baccalaureate, закінчивши яку студент має право вступати в університети Великої Британії, Канади, США та Австрії.

Які ще переваги має освітня система Німеччини:

  • навчання в школах Німеччини ґрунтується на сучасних технологіях, методики викладання постійно модернізуються та вдосконалюються;

  • теорія і практика вивчаються у тісному зв'язку - випускники приватних шкіл Німеччини готові до всіх життєвих труднощів.

Навіщо здобувати середню освіту в Німеччині?

Якщо український школяр хоче вчитися в університетах Німеччини, йому необхідно пройти довгий шлях: закінчити підготовчі курси, освоїти досконало німецьку мову та підтвердити ці знання іспитами. Після закінчення середньої школи в Німеччині з атестатом Abitur, учень може безперешкодно вступити до будь-якого університету Німеччини та встигнути акліматизуватися в чужій країні.

Навчальні програми, правила, терміни подачі документів і канікул варіюються в різних закладах. Всі нюанси конкретно вашого випадку, а також рейтинг кращих шкіл Німеччини вам з радістю надасть наш консультант.

Оцінка: 
Голоси відсутні

Поділитися: