логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

Середня освіта на Кіпрі

Мова навчання

Структура середньої освіти на Кіпрі подібна до прийнятих європейських норм. Початкова школа приймає дітей з 6 років і становить половину всього навчання дитини в школі. Середня школа на Кіпрі, традиційно, триває наступні 6 років, для дітей віком 12-18 років. За перший проміжок навчання відповідають гімназії, навчання в яких є обов'язковим до 15 років. Школярі, які планують вступати до університету, повинні продовжувати навчання в ліцеях. Навчальний план в ліцеї більш гнучкий. Пропонуються різні спеціалізації залежно від здібностей, навичок і захоплень підлітків. Технічні школи та професійні училища також мають місце в системі кіпрської освіти. Атестат, який отримують випускники, закінчивши школу на Кіпрі, називається Аполитирион (державна кваліфікація після закінчення середньої школи). Аналогічний атестат видають своїм випускникам школи у Греції. Також на Кіпрі є приватні уроки. За допомогою них, діти можуть додатково готуватися до іспитів GCSE або A-level, або поглиблено вивчати предмети, які є для них складними. Така практика поширена серед студентів старших класів ліцеїв.

Державні школи на Кіпрі, зазвичай, викладають грецькою мовою, що створює чимало труднощів для іноземних студентів. Для міжнародних студентів, які переїжджають на Кіпр разом із сім'єю або хочуть отримати середню освіту англійською мовою, на Кіпрі діють міжнародні школи закритого типу. Такі школи-пансіони пропонують дітям не тільки навчатися англійською мовою, але ще й займатися за британськими програмами GCSE і A-level. Кіпр привабливий тим, що британський диплом тут, на острові, можна отримати за істотно менші витрати. Тим паче, що кращі школи-пансіони на Кіпрі приймають на роботу виключно професійних педагогів, у яких вже був досвід викладання в європейських школах. Дітям, які ще не визначилися з майбутнім вступом до університету, на Кіпрі можна отримати диплом International Baccalaureate, що відкриває дорогу в більшість світових вищих навчальних закладів.

коллаж обучение в средней школе на Кипре

Кіпр часто розглядається не як найбільш належне місце для отримання освіти дитиною. Однак, середня освіта на Кіпрі відстоюється приватними школами за європейськими стандартами. Вивчаються ті ж загальноосвітні предмети і спеціалізовані дисципліни в старших класах школи. Відмінність – у проведенні вільного часу. Батьки переживають, що Кіпр завжди галасливий і багатолюдний в період високого сезону, адже є улюбленим курортом для багатьох європейських туристів, Але більшість шкіл розташована далеко від типових туристичних місць, або має свою територію, яка розмежовує школярів та курортний шум. Так, діти відсторонені від розваг острова у будні, але на вихідних та під час канікул вони можуть насолоджуватися перевагами проживання на середземноморському курорті.

Вступ до середніх шкіл на Кіпрі вимагає обов'язкових процедур, у тому числі тестування з англійської мови та виписку оцінок за останні кілька років навчання в рідній школі. Школи на Кіпрі дотримуються академічного року навчання, який триває з середини вересня до кінця травня. Навчальний тиждень – п'ятиденний, уроки проводяться в першій половині дня. Канікули у школах Кіпру подібні до загальноприйнятих європейських шкільних канікул.

Оцінка: 
Голоси відсутні

Поділитися: