логотип освітнього агентства Аспект

"Аспект" - навчання за кордоном
Нам довіряють своїх дітей понад 25 років!

АСПЕКТ

вул. Льва Толстого 25

Київ

Україна

Схема проїзду

Середня освіта в Канаді: майбутнє дитини у країні-лідері

Мова навчання

Для тих, хто розуміє цінність освіти в житті наших дітей, не буде відкриттям той факт, що західні країни вирізняються особливим підходом до навчання. Одним з лідерів західного світу, що надає середню освіту виключно високого рівня, є Канада з її зростаючою економікою і технологічними ресурсами. Діти, які отримали середню освіту в Канаді, готові до вступу в кращі університети світу і мають усі можливості для професійного розвитку. У чому ж секрет успіху канадських середніх шкіл і чому навчання у канадських закладах освіти дає безцінний досвід і переваги дітям? Давайте розберемося.

Школи в Канаді: якість освіти

церемония в частной школе в КанадеВарто почати з того, що освіта в Канаді є по-своєму унікальною, адже там немає єдиного міністерства освіти. Замість цього, всі провінції Канади самостійно розробляють, впроваджують і контролюють свою систему навчання. За такого порядку, кожна провінція робить усе можливе для підвищення ефективності освіти. У провінції Квебек, наприклад, між середньою школою та університетом є додатковий етап – коледж. Там студенти навчаються від двох до трьох років, залежно від того, яку програму вони для себе оберуть: підготовку до університету (2 роки) або технічну програму (3 роки). З перших років навчання (з 6-7 років), освіта у школі в Канаді передбачає використання найпрогресивніших методик і останніх технологій.

Школи в Канаді стабільно входять до топ-3 найбільш комп'ютеризованих і технологічних шкіл серед усіх країн світу. Це означає, що учні з молодших класів звикають максимально використовувати свої здібності, а сертифіковані вчителі зі свого боку допомагають їм визначитися з предметом, до якого лежить душа. У більшості шкіл 12 класів, а от, наприклад, у Квебеку всього 11. Наші школярі можуть вступити у 12 клас в Канаді після закінчення 11 класу своєї школи, де, завдяки академічній програмі, підготуються до вступу в університет. Це дуже зручно, адже, таким чином, вони не втрачають часу на надолужування матеріалу, як часто буває при переведенні в зарубіжні школи. Однак, для тих, хто планує продовжити навчання в університеті Канади оптимальним варіантом, все ж, є провчитися в канадській школі 3-4 роки, адже в такому разі університет не вимагатиме підтвердження рівня англійської мови (іспити TOEFL, IELTS та інші) при вступі.

Широкий вибір

студенты средней школы в КанадеПри виборі школи важливо знати, що в Канаді є приватні та державні школи. Серед цих шкіл є як окремі школи для хлопчиків, так і окремі школи для дівчаток, а також спільні школи. Приватні школи Канади приваблюють невеликою кількістю учнів у класах, закритими територіями та інфраструктурою, індивідуальним підходом до кожної дитини та наявністю спеціальних програм під освітні потреби кожного. Але, необхідно зазначити, що приватні школи в Канаді часто встановлюють певний поріг вступу для кандидатів: чи то тести, чи якісь особливі вимоги. Вартість таких шкіл становить від 50000 CAD в рік і ніякої різниці між ціною для канадців та іноземних учнів немає.

Необхідно також згадати, що в Канаді є приватні школи, які роблять особливий акцент на навчанні студентів з-за кордону. У таких міжнародних приватних школах-пансіонах вимоги при вступі меньші, туди легше потрапити іноземцям, і навчання там коштує дешевше, ніж у класичних приватних школах – від 30000 CAD в рік. Потрібно також враховувати, що приватні школи Канади — це, переважно, школи-пансіони. Якщо говорити про рівень безпеки та простоти адаптації для іноземних учнів, то, звичайно ж, школи-пансіони Канади можуть гарантувати, що дитина завжди буде під наглядом і швидко звикне до життя в Канаді разом зі своїми однолітками. Однак, є програми приватних шкіл і з проживанням в місцевих сім'ях для тих, хто бажає відразу цілком поринути в канадський побут.

Коли йдеться про державні школи, важливо знати, що, незважаючи на свою назву, багато з них відкривають свої двері й перед іноземними учнями. Державних шкіл в Канаді абсолютна більшість і, відповідно, вчиться там більшість усіх школярів країни. Для канадців такі школи безкоштовні, нашим же учням навчання в Канаді в одній з таких шкіл обійдеться у 25000 CAD та вище. Учнів з-за кордону приймають тільки ті державні школи, що входять до складу спеціальних об'єднань шкіл. Живуть учні цих шкіл у сім'ях, а навчаються разом з канадськими дітьми, що може бути корисно для адаптації в цій країні.

Міжнародне визнання

студенты частной школы в КанадеБільшість шкіл Канади є учасниками програм Advanced Placement і International Baccalaureate. Це дві програми підготовки до вступу в університети, які визнані у всьому світі. Advanced Placement і International Baccalaureate надають повний набір академічних предметів, залежно від того, в якій професійній сфері бачить себе учень у майбутньому та який університет він обрав для вступу. Академічні предмети, що вивчаються в кращих університетах світу, представлені в повному обсязі в обох програмах: від математики і фізики, до психології та різних мов. За два роки навчання учні, по суті, відпрацьовують програму 1-го року університету. Під час обох цих програм, учні заробляють кредити, які потім беруться до уваги при навчанні в університеті і, можливо, навіть зараховуються деякими університетами як перший курс навчання, залежно від оцінок, отриманих за програмами AP або IB. Однак, всі без винятку студенти зобов'язані скласти по закінченню навчання в школі іспит відповідної провінції, щоб підтвердити свій рівень знань. Важливо, що багато шкіл в Канаді тісно співпрацюють з університетами: авторитетні університети самі пропонують навчання дітям, якщо вони досягли успіху в навчанні у школі-партнері. Таким чином, університет мрії може знайти вашу дитину сам!

Отже, ми отримуємо чітке бачення переваг середньої освіти в Канаді з програмами Advanced Placement і International Baccalaureate. Успішно закінчивши ці програми, учень отримує навички, необхідні для навчання в університеті, звикає до програми вищої освіти кращих університетів, а значить цілком готовий стати студентом найпрестижніших вузів світу. Все це говорить про те, що навчання в Канаді — це квиток у світле майбутнє. Батьки ж, прийнявши рішення відправити дитину в кращі школи Канади, дадуть своїм дітям надійний фундамент для того, щоб вони стали успішними та незалежними молодими людьми із широким світоглядом, на тверде плече яких можна буде розраховувати, коли в житті буде необхідна підтримка.

 
Оцінка: 
Середнє: 5 (11 голосів)

Поділитися: